Eksperci zapraszają na Kongres

Naukowcy z Politechniki Gdańskiej na 2. Kongresie Zdrowie Polaków 2020 – PG.EDU.PL, 26.10.2020

W dniach 26-27 października w Warszawie odbywa się 2. Kongres Zdrowie Polaków 2020, w którym jedna z głównych ról należy do naukowców z Politechniki Gdańskiej, a konkretnie z Katedry Systemów Multimedialnych na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki PG.

Kongres Zdrowie Polaków 2020 pod patronatem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego odbywa się już po raz drugi, ale obecna edycja, z powodu ograniczeń wywołanych pandemią, ma kształt hybrydowy – część z kilkudziesięciu zaplanowanych debat, paneli dyskusyjnych i wykładów realizowana jest zdalnie. Podczas kongresu eksperci dyskutują przede wszystkim o tym, co należy robić, żeby zadbać o swoje zdrowie w trudnym czasie pandemii, jakie są zalecenia dla pracowników ochrony zdrowia i pacjentów, ale też o możliwościach technologicznych, które wspierają medycynę w walce z pandemią.

– Zdrowie Polaków, zdrowie każdego z nas to największy kapitał teraz i największa inwestycja na przyszłość – mówi prof. dr hab. n. med. dr h.c. multi Henryk Skarżyński, Przewodniczący Rady Programowej Kongresu „Zdrowie Polaków” 2020. – Dziękuję wszystkim za wsparcie idei oraz organizacji Kongresu, który odbywa się w niezwykle trudnym dla wszystkich nas czasie – dodaje prof. Henryk Skarżyński. – Idea zorganizowania Kongresu poświęconego zdrowiu Polaków narodziła się w ubiegłym roku, w środowisku związanym z Komitetem Nauk Klinicznych Polskiej Akademii Nauk. Wtedy jeszcze nie wiedzieliśmy, z jak trudną rzeczywistością będą się mierzyć nie tylko lekarze czy naukowcy, ale każdy z nas.