Eksperci zapraszają na Kongres

Zdrowie jest jedno. Kongres ,,Zdrowie Polaków” – NAUKA.TVP.PL, 7.11.2023

Celem 5. kongresu ,,Zdrowie Polaków” jest zwrócenie uwagi na znaczenie szerokiego spojrzenia na zdrowie człowieka oraz zrozumienie skomplikowanych zależności między ludzkim zdrowiem a jakością otaczającego nas środowiska. 5. Kongres „Zdrowie Polaków”, który odbędzie się w dniach 13-14 listopada pod hasłem „One Health – Jedno Zdrowie”. Wydarzenie organizowane jest przez Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu w Kajetanach przy współpracy Komitetu Nauk Klinicznych Polskiej Akademii Nauk, Rady Głównej Instytutów Badawczych, Światowego Centrum Słuchu, Instytutu Narządów Zmysłów oraz fundacji „Po Pierwsze Zdrowie”. To wyjątkowe spotkanie, które łączy naukowców i ekspertów z ośrodków uniwersyteckich, instytutów i towarzystw naukowych, decydentów i praktyków, przedstawicieli pacjentów i organizacji pozarządowych w jednym celu – promocji zdrowia i dobrostanu Polaków.

5. Kongres “Zdrowie Polaków” “One Health – Jedno Zdrowie” – GLOSSENIORA.PL, 7.11.2023

Szanowni Państwo, przed nami 5. Kongres „Zdrowie Polaków”, który odbędzie się w dniach 13-14 listopada pod hasłem „One Health – Jedno Zdrowie”. Wydarzenie organizowane jest przy współpracy Komitetu Nauk Klinicznych Polskiej Akademii Nauk, Rady Głównej Instytutów Badawczych, Światowego Centrum Słuchu, Instytutu Narządów Zmysłów oraz fundacji „Po Pierwsze Zdrowie”. To wyjątkowe spotkanie, które łączy naukowców i ekspertów z ośrodków uniwersyteckich, instytutów i towarzystw naukowych, decydentów i praktyków, przedstawicieli pacjentów i organizacji pozarządowych w jednym celu – promocji zdrowia i dobrostanu Polaków. (…)

Kongres „Zdrowie Polaków” już za trzy tygodnie – Gazeta Finansowa, 27.10.2023

Piąta edycja kongresu pt. ,,Zdrowie Polaków” pod hasłem „One health – Jedno zdrowie” odbę­dzie się 13-14 listopada br. Wydarzenie jest orga­nizowane przy współpracy Komitetu Nauk Kli­nicznych Polskiej Akademii Nauk, Rady Głównej Instytutów Badawczych, Światowego Centrum Słuchu, Instytutu Narządów Zmysłów oraz fun­dacji „Po pierwsze zdrowie”.

– Rozpoczęliśmy ten cykl w 2or9 r., skupiając się na osiągnięciach pol­skiej nauki i medycyny oraz uka­zując dysproporcje w postrzeganiu krajowej ochrony zdrowia – mówi początkach organizacji kongresu prof. Henryk Skarżyński, przewod­niczący Rady Programowej kongre­su „Zdrowie Polaków”. (…)

„O profilaktyce w Kajetanach” – Rzeczpospolita, 25.10.2022

Skierowanie uwagi na zdrowy tryb życia i profilaktykę zdrowotną to obecnie jedno z największych wyzwań
– mówili uczestnicy kongresu ,,Zdrowie Polaków”.

Profilaktyka zdrowotna i wyzwania stojące przed współczesną medycyną – to dwa główne tematy, które zdominowały tegoroczny, czwarty już kongres „Zdrowie Polaków”. W jego ramach w Światowym Centrum Słuchu w podwarszawskich Kajeta­nach odbyło się 8 debat, 55 paneli eksperckich i dysku­syjnych, a także ponad 70 wykładów.(…)

Polskie Radio PR4 „Wiadomości Radiowej Czwórki” – 19.10.2022

Prof. Henryk Skarżyński – z okazji 4. Kongresu „Zdrowie Polaków” 2022 – mówił na antenie Polskie Radio PR4 w programie „Wiadomości Radiowej Czwórki” m.in. o profilaktyce zdrowotnej oraz edukacji medycznej (19.10).