Eksperci zapraszają na Kongres

Pinkas: Jestem przekonany, że wyjdziemy z pandemii wzmocnieni – THEWORLDNEWS.NET, 26.10.2020

Epidemia ma to do siebie, że się wreszcie kończy. Jestem głęboko przekonany, że wyjdziemy z tej pandemii niezwykle wzmocnieni – powiedział w poniedziałek podczas 2. Kongresu „Zdrowie Polaków” Główny Inspektor Sanitarny prof. Jarosław Pinkas.

– Szpital Narodowy będzie gotowy do przyjęcia pacjentów w piątek? Szef Kancelarii Premiera: „Takie są założenia”. – Wiceminister nawołuje: To nie jest czas, byśmy się na ulicach tak tłumnie gromadzili. To może być bomba biologiczna. Prof. Pinkas mówił o tym podczas debaty 2. Kongresu „Zdrowie Polaków”, poświęconego działaniom władz ustawodawczych, wykonawczych i samorządowych na rzecz Zdrowia Polaków w czasie pandemii COVID-19. Wyraził przekonanie, że epidemia musi się wreszcie skończyć. Jestem głęboko przekonany, że wyjdziemy z tej pandemii niezwykle wzmocnieni — powiedział.(…)

Teleporada i telemedycyna oszczędziły opiekę zdrowotną w czasie pandemii. Nie mielibyśmy pierwszej fali zachorowań, którą przeszliśmy suchą nogą, gdybyśmy nie ochraniali personelu medycznego w przychodniach i szpitalach. Trzeba jednak pamiętać, że telemedycyna ma też swoje ograniczenia, dla pacjentów ważny jest też blisko kontakt z lekarzem-powiedział Główny Inspektor Sanitarny.