Eksperci zapraszają na Kongres

Premier: Przejdziemy pandemię zwycięsko – TELEWIZJAREPUBLIKA.PL, 26.10.2020

– Wierzę, że przejdziemy pandemię zwycięsko, ale musimy się zmobilizować i przestrzegać obostrzeń – podkreślił premier Mateusz Morawiecki w liście skierowanym do uczestników 2. Kongresu „Zdrowie Polaków”, trwającego w Warszawie.

– Zdrowie jest naszą wspólną troską – podkreślił premier w liście odczytanym podczas inauguracji Kongresu. – Potrzebna jest nam solidarna współpraca wszystkich pokoleń i specjalistów różnych dziedzin, aby kształtować postawy prozdrowotne, promować odpowiedzialność za siebie i współobywateli – dodał.

Premier nawiązał też do trwającej pandemii koronawirusa. – Stoimy w obliczu pandemii. Wierzę, że przejdziemy ją zwycięsko, ale musimy się zmobilizować i przestrzegać obostrzeń – podkreślił.
Zapewnił, że rząd nieustanie monitoruje zagrożenia i codziennie stara się dostosować strategię walki z wirusem SARS-CoV-2, tak aby „jak najskuteczniej odpowiadała na potrzeby obecnej sytuacji i chroniła Polaków”.

Jak podkreślił rządowa strategia ma trzy główne cele: „bezpieczeństwo i wsparcie seniorów”, odpowiedni dostęp do leczenia dla pacjentów z COVID-19 oraz podejmowanie działań, tak aby miały one jak najmniejszy wpływ na gospodarkę i życie codzienne Polaków. Morawiecki zapewnił, że rząd w obliczu pandemii nie zapomina o pozostałych dziedzinach opieki medycznej.(…)