Eksperci zapraszają na Kongres

„Czas na zmianę naszych przyzwyczajeń i naszej mentalności”. Pinkas podczas Kongresu „Zdrowie Polaków” – POLSKIERADIO.PL, 26.10.2020

Epidemia ma to do siebie, że się wreszcie kończy. Jestem głęboko przekonany, że wyjdziemy z tej pandemii niezwykle wzmocnieni – powiedział w poniedziałek podczas 2. Kongresu „Zdrowie Polaków” Główny Inspektor Sanitarny prof. Jarosław Pinkas. „Kongres Zdrowie Polaków, zdrowie każdego z nas to największy kapitał i największa inwestycja na przyszłość” – pod takim hasłem w Warszawie odbywa się 2. Kongres „Zdrowie Polaków”. Eksperci z różnych dziedzin medycyny dyskutują o zdrowiu oraz zaleceniach związanych z pandemią koronawirusa. Prof. Pinkas podczas swojego wystąpienia wyraził przekonanie, że epidemia musi się wreszcie skończyć. – Jestem głęboko przekonany, że wyjdziemy z tej pandemii niezwykle wzmocnieni – powiedział.

Przyznał też, że na skutek drugiej fali rozwoju pandemii pojawiają się kłopoty z dostępnością do świadczeń. – Mam jednak nadzieję, że poradzimy sobie z tym – zaznaczył. Zaznaczył, że bardzo przydatne okazało się wprowadzenie w odpowiednim momencie teleporady i telemedycyny. (…)