Eksperci zapraszają na Kongres

Grodzki: medycyna nie kończy się na pandemii, wciąż są wśród nas inne choroby – PAP.PL, 26.10.2020

Medycyna nie kończy się na pandemii koronawirusa i choć skupiamy się na walce z COVID-19, to nie możemy w żadnym razie zapominać o innych chorobach, na które codziennie umierają Polacy – mówił w poniedziałek marszałek Senatu Tomasz Grodzki.

Grodzki otworzył w poniedziałek w Warszawie obrady 2. Kongresu „Zdrowie Polaków”. „Nie muszę państwu mówić.jaka to jest przyjemność zanurzyć się w świat medycyny, choćby na trochę, wtedy, gdy czasy na zewnątrz są burzliwe i kiedy wydawałoby się, że o ochronie zdrowia wszyscy myślą, ale tylko wtedy, gdy dotyka ich choroba” – rozpoczął swoje przemówienie Grodzki.
Podziękował medykom, lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom, fizjoterapeutom, laborantom pracującym na co dzień intensywnie, „byśmy, walcząc z pandemią pustoszącą świat, ocalili jak najwięcej istnień Polek i Polaków”.

„Nie jest to łatwe, cały świat się zmaga z tą straszną chorobą, ale bez zaangażowania świata medycznego wszystkie te wysiłki byłyby warte znacznie mniej” – powiedział.
Grodzki apelował o to, by docenić codzienny heroiczny wysiłek świata medycznego w walce z pandemią, pamiętając, że „niektórzy nasi koledzy lekarze, pielęgniarki, ratownik medyczny, oddali życie za to, byśmy byli leczeni, byśmy mieli nawet utrudniony dostęp do terapii”.