Eksperci zapraszają na Kongres

Tomasz Grodzki wskazuje na ciche ofiary koronawirusa – MZDROWIE.PL, 26.10.2020

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki podkreślał, że medycyna nie kończy się na pandemii wciąż są wśród nas inne choroby i w żadnym razie nie możemy zapominać o innych chorobach, na które codziennie umierają Polacy. Swoim wystąpieniem prof.Tomasz Grodzki otworzył obrady 2. Kongresu „Zdrowie Polaków”.

„Nie muszę Państwu mówić, jaka to jest przyjemność zanurzyć się w świat medycyny, choćby na trochę, wtedy, gdy czasy na zewnątrz są burzliwe i kiedy wydawałoby się, że o ochronie zdrowia wszyscy myślą, ale tylko wtedy, gdy dotyka ich choroba” –rozpoczął swoje przemówienie Tomasz Grodzki.

Podziękował medykom, lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom, fizjoterapeutom, laborantom pracującym na co dzień intensywnie, „byśmy, walcząc z pandemią pustoszącą świat, ocalili jak najwięcej istnień Polek i Polaków”.

„Nie jest to łatwe, cały świat się zmaga z tą straszną chorobą, ale bez zaangażowania świata medycznego wszystkie te wysiłki byłyby warte znacznie mniej” –mówił. Marszałek Senatu apelował, by docenić codzienny heroiczny wysiłek świata medycznego w walce z pandemią, pamiętając, że „niektórzy nasi koledzy lekarze, pielęgniarki, ratownik medyczny, oddali życie za to, byśmy byli leczeni, byśmy mieli nawet utrudniony dostęp do terapii”