Eksperci zapraszają na Kongres

Szef GIS: jestem głęboko przekonany, że wyjdziemy z pandemii wzmocnieni – RYNEKZDROWIA.PL, 26.10.2020

Epidemia ma to do siebie, że się wreszcie kończy. Jestem głęboko przekonany, że wyjdziemy z tej pandemii niezwykle wzmocnieni -powiedział w poniedziałek (26 października) podczas 2. Kongresu „Zdrowie Polaków” Główny Inspektor Sanitarny prof. Jarosław Pinkas.

Prof. Pinkas mówił o tym podczas debaty 2. Kongresu „Zdrowie Polaków”, poświęconego działaniom władz ustawodawczych, wykonawczych i samorządowych na rzecz Zdrowia Polaków w czasie pandemii COVID-19.Wyraził przekonanie, że epidemia musi się wreszcie skończyć. -Jestem głęboko przekonany, że wyjdziemy z tej pandemii niezwykle wzmocnieni -powiedział. Przyznał też, że na skutek drugiej fali rozwoju pandemii pojawiają się kłopoty z dostępnością do świadczeń.

-Mam jednak nadzieję, że poradzimy sobie z tym -zaznaczył. Zaznaczył, że bardzo przydatne okazało się wprowadzenie w odpowiednim momencie teleporady i telemedycyny. -Teleporada i telemedycyna oszczędziły opiekę zdrowotną w czasie pandemii. Nie mielibyśmy pierwszej fali zachorowań, którą przeszliśmy suchą nogą, gdybyśmy nie ochraniali personelu medycznego w przychodniach i szpitalach. Trzeba jednak pamiętać, że telemedycyna ma też swoje ograniczenia, dla pacjentów ważny jest też blisko kontakt z lekarzem -powiedział Główny Inspektor Sanitarny.