„Zdrowie każdego z nas to największy kapitał i największa inwestycja na przyszłość.” Pod takim hasłem w Warszawie odbywa się 2. Kongres „Zdrowie Polaków”.
Eksperci z różnych dziedzin medycyny dyskutują o zdrowiu oraz zaleceniach związanych z pandemią koronawirusa.
„Kongres odbywa się w niezwykle trudnym dla wszystkich czasie” – mówił podczas otwarcia przewodniczący rady programowej Kongresu Zdrowie Polaków profesor Henryk Skarżyński.
– Ten Kongres jest nam potrzebny, bo chorujemy i potrzebujemy wiedzy, jak się leczyć. Zwłaszcza, gdy powszechny dostęp do placówek służby zdrowia jest ograniczony. Nie omijają nas żadne choroby, tylko dlatego, że jest pandemia – zaznaczył profesor Skarżyński.
„Zdrowie jest naszą wspólną troską” – napisał w liście skierowanym do uczestników 2. Kongresu” Zdrowie Polaków” premier Mateusz Morawiecki. List odczytała doradca w kancelarii premiera Magdalena Beyer.
Marszałek Senatu Tomasz Grodzki podkreślał, że medycyna nie kończy się na pandemii wciąż są wśród nas inne choroby i w żadnym razie nie możemy zapominać o innych chorobach, na które codziennie umierają Polacy. Swoim wystąpieniem prof.Tomasz Grodzki otworzył obrady 2. Kongresu „Zdrowie Polaków”.
Epidemia ma to do siebie, że się wreszcie kończy. Jestem głęboko przekonany, że wyjdziemy z tej pandemii niezwykle wzmocnieni -powiedział w poniedziałek (26 października) podczas 2. Kongresu „Zdrowie Polaków” Główny Inspektor Sanitarny prof. Jarosław Pinkas.
Zdrowie Polaków, zdrowie każdego z nas to największy kapitał i największa inwestycja na przyszłość. Pod takim hasłem, w dniach 26-27 października 2020 r. odbędzie się 2. Kongres „Zdrowie Polaków”.